Vorming: anticonceptie in beweging - kennis, inzichten en gesprek in de praktijk
Tijdens deze vorming staan we stil bij hoe we op een open, respectvolle en inclusieve manier in gesprek kunnen gaan over anticonceptie. Steeds meer mensen stellen vragen bij hormonale anticonceptie of gaan zelf actief op zoek naar informatie, bijvoorbeeld via apps of sociale media. Dat biedt kansen, maar roept ook nieuwe vragen op voor hulpverleners.
Deze vorming combineert het verdiepen van kennis en inzichten met het versterken van gesprekvaardigheden. Je leert hoe je kan aansluiten bij de leefwereld en voorkennis van cliënten en hoe je hen ondersteunt in het maken van geïnformeerde keuzes, zonder te sturen.
Wat mag je verwachten?
Inzicht in tendensen rond (niet-)hormonale anticonceptie
Verdieping van kennis en recente inzichten
Handvaten om in dialoog te gaan over anticonceptie
Kritische blik op anticonceptie-apps en hun betrouwbaarheid
Overzicht van mogelijkheden zonder hormonen, voor vrouwen én mannen
Recente inzichten rond condoomgebruik en mannelijke anticonceptie
Toelichting bij effectiviteit, gebruik en toegankelijkheid
Er is ruimte voor uitwisseling en praktijkgerichte vragen.
PRAKTISCHE INFO
PRAKTISCHE INFO
Waar?
Wanneer?
LUNA Abortuscentrum
Baron Ruzettelaan 110
8310 Brugge
19 mei 2026
14u - 17u
Inschrijven
via mail naar ymke@cgso.be
Plaatsen zijn beperkt
Deze vorming richt zich tot hulpverleners die hun kennis willen verdiepen, hun gesprekvaardigheden willen versterken en cliënten willen ondersteunen in het maken van bewuste en passende keuzes.
Spreker
Sarah Hulsmans
Beleidsmedewerker Reproductieve Gezondheid bij Sensoa (Vlaams Expertisecentrum seksuele gezondheid)